שלום אטלי עו"ד ונוטריון

 

 

הדילמה הציונית

 

בחירות רביעיות ואין הכרעה!

 

שכחנו שעם ישראל קשה עורף הוא ולא משנה את דעותיו בקלות. פעם אחת היה מהפך, לא בדעותיו של הבוחר אלא משום שהציבור הספרדי החליט שגם לו יש עמדה.

 

התיקו הקיים נובע מאי יכולתו של עם ישראל להחליט על זהותו. הוא יהודי אבל מיהו יהודי? הוא ציוני אבל לך תדע מה זה להיות ציוני.

 

אם עולה מרוסיה, שאביו ואמו לא יהודיים, סבו וסבתו לא שמעו אי פעם על יהדות, הצליח לעלות לישראל בזכות אשתו לשעבר שאביה היה יהודי.

 

אם להט"בים נחשבים ליהודים למרות שהם עוברים על כל מה שיקר ביהדות.

 

אם נוצרי פרוטסטנטי הבין, מתוך קריאת הברית החדשה, שהחליפו את עם ישראל ושהוא הוא היהודי האמיתי, ובתוך התלהבותו נרשם באתר היהדות הרפורמית וקבל תעודת גיור, שאגב מוכרת כיום בישראל.

 

אז אולי מנצור עאבס, ראש הפלג הדרומי של התנועה האסלאמית, הוא יהודי ציוני! יותר מזה, הוא קיבל 4 מנדטים. הוא יכול להמליך ראש ממשלה במולדתו ההיסטורית של עם ישראל.

 

אבל התנועה האסלאמית, או בשמה האחר, האחים המוסלמים, הם ערבים, קיצונים, שחולמת לבטל את מדינת ישראל. הם מחוץ לחוק ואסורות בכמה מדינות ערב כמו מצרים (לא בגלל החלום שלה).

 

אגב, הפלג הדרומי של התנועה האסלאמית התנתק מהפלג הצפוני של התנועה האסלאמית, שפעם היה להן חלום אחת, בגלל העיתוי של ביצוע אותו חלום: הפלג הצפוני דבק בעיתוי עכשיו והפלג הדרומי דחה אותו לזמנים ייתר מתאימים להם.

 

אם נכון הדבר, מנצור עאבס הוא ציוני, לפי הגדרת מושג הציוני של הפוסט ציוניים. הוא העיקר שיש לו 4 מנדטים.

 

הפוליטיקאים, כולל הרבנים שבתוכם, עמלים עכשיו על פתרון שיאפשר הוצאת פוליטיקאים אחרים, יהודים, ציוניים, אבל קיצוניים (!), מהשחק הקואליציוני, שהרי הם לא יכולים להוציא אותם מהכנסת, כדי לאפשר למנצור עאבס, לתפוס את מקומם סביב לשולחן הממשלה.

 

אבל כמה זהירות ואומנות נדרשות.

 

צריך להוציא את אלה, אותם יהודים קיצוניים, אבל לא לגמרי, שהרי בלי התמיכה שלהם אין לעם ישראל ממשלה.

 

וגם צריך להכינם את אלה, אותם ערבים קיצוניים, אבל לא לגמרי, שהרי בלי התמיכה שלהם אין לעם ישראל ממשלה.

 

אבל בעזרת ה', יצליחו! עברנו את פרעה, נעבור גם את זה.

 

ואם וכאשר יצליחו, וממשלה תקום בישראל, איך .......

מנצור ידרוש ביטול חוק קמיניץ.

מנצור ידרוש ביטול חוק הלאום.

מנצור ידרוש "אסלום" הגליל.

מנצור ידרוש חקיקת חוק לקידום ההתיישבות הבדואית בנגב.

 

מה לעשות? מדינת ישראל היא מדינה דמוקרטית. אם ינסו רק להפיל את הממשלה בגלל דרישותיו של מנצור עאבס, מפלגות השמאל ינהרו כאיש אחת לעזרה להצלת המולדת.