הבלוג של שלום אטלי

 

הפלג המזרחי של התנועה המערבית

 

 

 

ההפצצות באפגניסטן ובסוריה על ידי האמריקאים, האירופאים והרוסים מוכיחות מעל לכל ספק כי העולם מכיר בזכותו של האדם, של חברה ושל מדינה להגן על עצמם. הם גם מבינים ומקבלים שמלחמה גורמת לפגיעה באנשים חפים מפשע.

למה זכות בסיסית זו איננה מוכרת כשמדובר על מדינת ישראל? יותר מ- 4,000 טילים נורו על ישראל, רציחות בכל פינה בירושלים ולנו אסור להגיב! למה?

יש אומרים כי כל העולם נגדנו מאז ומתמיד, שאלה הפנים החדשים של האנטישמיות. אינני קונה תירוצים אלה, הגם אם יש בהם קצת מן האמת.

לעניות דעתי, קצה של הסבר ניתן למצוא בהצעה המדהימה של שני חברי כנסת, מלפני משפר שבועות: ח"כ הרצוג, יו"ר המחנה הציוני וזאבה גלאון, יו"ר מרץ, הציעו, בשם שליש מכנסת ישראל, שמדינת ישראל תקלוט חלק מן הפליטים הסורים הנוהרים לאירופה. לא חברי הכנסת מטעם הרשימה המשותפת הציעו זאת אלא דווקא נציגים ממפלגות ציוניות.  עשיית חסד? הצעה הומניטרית? ממש לא.

אותן שאלות נשאלו כשנשמעו הצהרתם הלא פחות מדהימה של מנהיגי גרמניה וצרפת. הם מוכנים לקלוט מיליוני "פליטים" כאשר כבר עכשיו, הם אינם מסוגלים להתמודד עם המוסלמים והאפריקנים השוהים בארצם! עשיית חסד? הצעה הומניטרית? ממש לא. חוסר ברירה, חוסר יכולת לעצור את הגלים המכוונים על ידי מן דהוא לארצות אירופה המערבית. גם לא. הרי מדינות קטנות יותר ממזרח אירופה הוכיחו שניתן לגדר את הפליטים ולמנוע מהם לעבור דרכן.

יש המסבירים את התנהגותן של ממשלות גרמניה וצרפת כהודאה מפורשת של מנהיגים אלה, בתמיכה ובהסכמת עמם, כי אין יותר על מה להגן. אין כבר הבדל בין צרפתי קתולי, גרמני פרוטסטנטי או פליט מוסלמי. עמים אלה כבר אינם קיימים בעיני עצמם. זהותם ההיסטורית נמחקה מכל מיני סיבות: האיחוד האירופי ההולך ומתפשט, הכלכלה הגלובלית ושליטת התרבות האמריקאית הפכו את האירופאים למחוסרי זהות עצמית. הדבר היחידי שחסר להם הוא כוח אדם זול, משלם מסים שימלא את קופות הפנסיה הריקות.

ומה עם הרצוג-גלאון? מה הם? יהודים? ישראלים? לא ממש. ציונים? עוד פחות. מי שתומך במדינה של כל אזרחיה מבטל באותה נימה את רעיון הציונות. אם כבר, עדיף להצטרף לגל הפליטים ולקבל קצבת ילדים ממשלת צרפת ולא לשלוח את הבנים למבצע צוק איתן. למנהיגים אלה אין עוד זהות ברורה. למפלגתם, אין תוכן כלשהו. הם אירופאים -מערביים המתגוררים באזור זה. גם הדיבור שלהם, החשיבה שלהם זהים לחלוטין לאלה של עמיתיהם באירופה ובשאר מדינות התרבות המערבית. לא פלא איפה כי אין להם שום בעיה לקלוט פליטים מסוריה !

והרי אנחנו במלחמה אתם! לא הם. הם מוכנים לעשות "שלום" עם כל המרחב הערבי בכל מחיר, כולל מחיר ההתאבדות העצמית. לנהל משא ומתן לשלום היא שאיפתם הכמעט משיחית. לא משנה להם שאין עם מי, שהצד השני מצהיר בכל הזדמנות כי הוא רוצה לחסל אותנו ואותם. לא אכפת להם שהשלום המיוחל פירושו שואה נוספת לעם ישראל.

אותם מנהיגים ומאמיני דרכם – שחלקם הקימו את מדינת ישראל – אינם מאמינים עוד בחזון הציוני. הם חיפשו מקלט ומצאו אותו. אין כבר על מה להילחם. הם כבר לא מאמינים בצדקת דרכם. וממלא אם אתה לא צודק, סימן שהצד השני צודק!

עבורם, לא היה מעולם בית מקדש בהר הבית והמקום הוא מקודש לאסלם בלבד. אסור ליהודים לעלות להר הבית. זה סתם מרגיז את המוסלמים שוחרי השלום. אין הצדקה להתנחלויות על אדמה השייכת לפלסטינים. ומכאן, כל כך קל להבין את פעולות ההתנגדות של עם נכבש, הרוצח בדם קר הורים לעיני ילדיהם. ברור שיש לסמן את המוצרים שנוצרו בהתנחלויות על מנת להחרים אותם. בכלל, הם כבר מחרימים את מדינת ישראל בכל פורום אפשרי.

נו, אז מה? זכותם לחשוב מה שהם רוצים.

הבעייה מתחילה כאשר קבוצות אלו של מחוסרי זהות נפגשות ומתאמות פעולה. הפלג הישראלי, שמפסיד בבחירות זה עשרות שנים, איננו מקבל את תוצאות הבחירות ונעזר בפלג האירופאי כדי לקדם את מטרותיו. מיליוני אירו זורמים לכיסו. ארגונים לא ממשלתיים, ממשלות, זרועות רבות של מפלצת האיחוד האירופאי מוכנים לממן כל דבר המוצע על ידי שותפם הישראלי. הרי הם מקדמים אותם מטרות.

יתרה מכן, עמדת אירופה כלפי ישראל מתגבשת ומשתכללת לא בבריסל, בירת האיחוד אלא כאן בישראל. קביעת העקרונות, איסוף הנתונים, גיבוש דרכי הפעולה, השיטה בכללותה באים לעולם דווקא בישראל. אין אדם או מנהיג באירופה מרים את אצבעו הקטנה אלא אם כן נגזר כך בישראל, באותו הפלג המאוד פעיל.

האירופאים יכולים לסמוך על השותף הישראלי: פרופסורים, אלופי צה"ל, מפכ"לים לשעבר, אנשי שירותי הביטחון, עיתונאים וכמובן שופטים ופרקליטים:  האליטה של החברה הפרו מערבית הישראלית, זו שכבר איננה מאמינה בעצמה או בחזון היהודי-ציוני אלא משתוקקת לתרבות מערבית-חילונית-נוצרית. מה שאחד מנשיאי בית המשפט העליון הגדיר כחברה הנאותה . שיתוף הפעולה הוא הדוק ומלא.

כל הצעת חוק הנשמעת בפרלמנט האירופי, כל יוזמה של אחת הממשלות שם, כל קריאה המתנופפת בהפגנות נגד ישראל, נכתבו בישראל. ושלא נטעה: גם ברמאללה יש מנויים לעיתון הארץ ולידיעות אחרונות. כל מה שנצעק היום שם, נכתב אתמול כאן.

העולם המערבי מכיר בזכות להגנה עצמית אך רק בתנאי אחד: שהמגן על עצמו יהיה צודק. אם הוא לא צודק, סימן שהתוקף הוא הצודק. לכן מותר להם להפציץ בתי חולים באפגניסטן כי הם צודקים. ולכן לישראל אסור להגיב ל-4,000 טילים מאחר והשולח הוא הוא הצודק.

מאיפה האירופאים יודעים שישראל לא צודקת? שליש מחברי הנכנסת אומרים זאת.

 

ניתן להגיב על מאמר זה בטופס הבא:

 

שולח טופס...השרת נתקל בשגיאה.הטופס התקבל.

 

רחוב בית הדפוס 12 ירושלים 9548315  - טל: 5381954 פקס: 5381437

Beit Hadfus Street 12 Jerusalem 9548315 Tel: 5381954 Fax: 5381437

 

רחוב בית הדפוס 12 ירושלים 9548315  - טל: 5381954 פקס: 5381437

Beit Hadfus Street 12 Jerusalem 9548315 Tel: 5381954 Fax: 5381437